БУБЕ Е ГОЛЕМ ПОЛИТИЧКИ ВИЗИОНЕР И ИНТЕЛЕКТ, НО ФАКТ Е ДЕКА ТОЈ ЈА ПРЕТВОРИ ВМРО ДПМНЕ ВО МАФИЈАШКИ КАРТЕЛ!

Објавено на 07.02.2020 во 15:28:15 часот | Македонија

Гладните ВМРОВЦИ во 90-тите гледаа како СДСМ краде и ужива во парите, и иако ветуваа правда и ред и поредок, сепак се заљубија и тие во парите па станаа многу поголеми лопови од СДСМ.

И таа приказна трае и ден денеска, 20 години по тој пресврт на гладните и голи ВМРОВЦИ од 90-тите...

Тоа го прави нашиот Бубе толку контроверзна политичка фигура, ем државник и основач на модерна Северна Македонија, но во исто време и кум на бракот на ВМРО ДПМНЕ со мафијата и олигархијата!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет