ШОКАНТНО: ОЧАЈНОТО ВМРО ДПМНЕ СО МОНСТРУОЗЕН ПЛАН - РЕШИЛЕ ОРГАНИЗИРАНО ТЕХНИЧКИТЕ МИНИСТРИ ДА ГИ ВРАТАТ СТАРИТЕ ТАБЛИ СО СТАРОТО ИМЕ ВО МИНИСТЕРСТВАТА ЗА ДА ЈА ИСПРОВОЦИРААТ ГРЦИЈА КОЈА ПОРАДИ КРШЕЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ДА ГО СПРЕЧИ ВЛЕЗОТ ВО НАТО И СТАРТОТ НА ЕУ ПРЕГОВОРИ!!!

Објавено на 07.02.2020 во 14:08:08 часот | Македонија

Очајното ВМРО ДПМНЕ свесно дека губи на сите фронтови и дека тоне на анкетите и дека изгледите да се вратат на власт е буквално невозможна мисија, овие денови решиле да активираат еден стар план во случај на очај, имено техничките министри да ги вратат старите табли со старото име и да почнат во комуникација да користат и стари печати со старото име со што целта е да се испровоцира Грција да се испаничи поради непочитувањето на договорот од Преспа и да активираат ВЕТО за влезот во НАТО кое се очекува за неколку денови но и да го сопрат стартот на ЕУ преговорите кое се очекува за некој месец откако Франција се предомисли за спуштената рампа кон Северна Македонија и Албанија.

Како сега на ова ќе реагираат од СДСМ и ДУИ? Мактел дознава дека се вклучени алармите и во амбасадите на САД и ЕУ, дознаваме дека се врѓи огромен притисок врз раководството на ВМРО ДПМНЕ да се вразуми и да не прави ваква огромна штета врз земјава!!!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет