ДРАМА ВО МВР: ПО НАРЕДБА НА ОЈО, МАСОВНО СЕ АПСИ ТИМОТ НА ЧУЛЕВ ВО МВР, ОДДАВАЛЕ ДРЖАВНИ ТАЈНИ НА ВМРОВСКИ ПОРТАЛИ!!!

Објавено на 06.02.2020 во 17:17:38 часот | Македонија

Во тек се апсења на високи полициски службеници во Министерството за внатрешни работи од екипата на Наќе Чулев поради оддавање на службени тајни, документи, снимки од ПИ мерки и нивно објавување по портали, дознава Локално од извори во истрагата.

Најмалку четворица високи полициски службеници, според нашите сознанија, се во моментов во Обвинителството, а им биле одземени мобилни телефони, компјутери и други предмети. Се очекува истрагата да се прошири и да бидат приведени и новопоставени функционери од министерот Наќе Чулев.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет