KOUZON WORK & TRAVEL GERMANIJA: ПОСЛЕДЕН ПОВИК ЗА АПЛИЦИРАЊЕ ЗА ЛЕТНАТА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА ❗

Објавено на 05.02.2020 во 00:23:11 часот | Македонија

Драги студенти,
 
Поради големиот интерес и големиот број на апликации оваа година, Коузон го продолжува рокот за аплицирање за Work & Travel Германија 🇩🇪 заклучно до 10ти Фебруари❗
 
Се што треба да поседувате е одредено познавање на Германски јазик, да сте редовни студенти и да имате желба за заминување во Германија ова лето ❗
 
Не пропуштајте ја можноста да се вработите во една од земјите со најсилни економии, која ќе ви овозможи дополнителни квалификации во понатамошната кариера.

📣 НАПОМЕНУВАМЕ ДЕКА АПЛИЦИРАЊЕТО ЗА ОВАА ПРОГРАМА Е БЕСПЛАТНО ❗❗❗

Испратете го вашето CV на германски јазик на 📧 [email protected] или контактирајте не на 📞078 45 44 26 ; 📞 078 45 44 18

 

 

loading...

 

Македонија

Свет