БОМБА НА ЈОЦИ: ВМРОВЦИТЕ СОНУВААТ УСПЕХ КАКО НЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ, НО ЌЕ ДОЖИВЕАТ СТРАШЕН ПОРАЗ, ЕВЕ ЗОШТО!

Објавено на 04.02.2020 во 22:16:28 часот | Македонија

Вмровците да им објаснат на своите членој по штабој кои пијат ефтино кафе и се дерат ,,победа" како Гога нивна ,,тепаше" во Охрид со 1.019 гласови над Стево, а СДСМ победи за градоначалник во О'ридон со 3.855 гласови разлика. Ај, бе, дечки објаснете им, жифти вас како оди оваа работа.

Е, дада Јоци ќе ви каже како. Претседателски не се исти со Парламентарни, бидејќи не се битни толку за живеачката на луѓето. Луѓето не се потресуваат толку. Гога више не добива ,,леви" гласови кои ги ,,украде" едно 50.000 на СДСМ. Оние ,,комуњари" кои гласаа за неа, пошто жена, пошто лути на СДСМ, сега се целосно свесни што да заокружат. Нема два круга, а изборот е многу лесен - или ,,напред" или ,,назад" со Грујота.

На Парламентарни има еден круг, 6 изборни единици и друг модел на поделба на пратеници - според Донт.
Ај, ќе си видите кој ќе ,,попуши".

И Хитлер сакаше да ја освои Москва.
И другар ми Ико сака да ја ,,плесне" Моника Белучи, со дозвола од жена му, али...

#2и2сеПет
#ПолитикаНеЕМатематика

 

 

loading...

 

Македонија

Свет