АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА УПАТИ ЖЕСТОКА ПОРАКА ДО ВМРО ДПМНЕ: Законот за ЈО да се донесе брзо, народот чека правда!

Објавено на 28.01.2020 во 17:16:25 часот | Македонија

- Народот очекува правда, тие што украле пари да одговараат, партиите да се охрабрат и да го донесат законот за ЈО!

Американската амбасадорка упати жестока порака до ВМРО ДПМНЕ кои го кочат носењето на законот за ЈО!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет