НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА ЕПИДЕМИЈАТА СО КОРОНА ВИРУС ВО КИНА: 110 починати, прв починат во Пекинг, научници френетично работат на вакцина, странците се евакуираат од Кина, прв регистриран случај во Германија

Објавено на 28.01.2020 во 08:02:24 часот | Свет

Latest developments of the #CoronavirusOutbreak:

- Death toll passes 100

- WHO chief heads to Beijing

- Foreign nationals to be evacuated from China

- Scientists search for #coronavirus vaccine

- Germany reports first confirmed case

 

 

loading...

 

Свет

Македонија