Спасов открива кој е Јанез Јанша, пријателот на Орбан, кој чита „Ла Верита“

Објавено на 26.01.2020 во 20:43:13 часот | Македонија

Јанез Јанша

Се прослави откако австриски новинар откри дека земал поткуп во висина од 250 илјади долари како министер за одбрана на Словенија за секој брод со оружје шверцуван во Хрватска.
Потоа како премиер на Словенија беше обвинет за корупција и осуден на затворска казна во 2014.година во аферата “Патрија” заради прифатено ветување за награда по прифаќање на понуда од финска компанија за увоз на оклопни транспортери во висина од 278 милиони евра.
Пријател е на Орбан на сите екстремни десничари не ја сака левицата, а во слободно време ги чита глупостите на “la verita” и го плаши народот дека левицата краде избори.

ФБ статус на Ѓорѓи Спасов

 

 

loading...

 

Македонија

Свет