ПОСЛЕДЕН БИЛАНС ОД ВИРУСОТ КОРОНА: 2000 заболени во светот, 56 загинати во Кина меѓу кои и еден доктор, Америка ги евакуира своите државјани од епицентарот на епидемијата, Вухан

Објавено на 26.01.2020 во 11:46:05 часот | Свет

 

 

loading...

 

Свет

Македонија