КОНЕЧНО ПАДНАА МАСКИТЕ - МИЦКОВСКИ ОДРЖА ШОКАНТЕН ПРЕС НА КОЈ ШТО КОНЕЧНО ПРИЗНА ДЕКА ЕДИНСТВЕНА ЗАДАЧА И МИСЛА ВО ЖИВОТОТ СО КОЈА ЗАСПИВА И СЕ БУДИ Е ЗАШТИТА НА ОСОМНИЧЕНИТЕ ОД СЈО, НИШТО ДРУГО, АПСОЛУТНО НИШТО ДРУГО НИ ИМЕ, НИ ПРЕЗИМЕ, НИ ЕУ, НИ НАТО, НИ НАРОД, НИ ДРЖАВА!!!

Објавено на 23.01.2020 во 15:41:36 часот | Македонија

Замислете лидерот на ВМРО ДПМНЕ одржа прес на кој што без оо да му трепне призна зошто ВМРО ДПМНЕ нема да го подржи новиот закон за ОЈО кој е услов за добивање на земјата на датум за преговори:

- тоа што обвинителите од СЈО и понатаму ќе воделе случаи во ОЈО?!?!?!

- тоа што ВМРО ДПМНЕ ако дојде на власт немало да може веднаш по брза постапка да си постави свој јавен републички обвинител попут Марко Зврлевски со кој ќе ги укине сите случаи на СЈО кои се во рамките на ОЈО

- тоа што законот ГИ БЕТОНИРАЛ случаите на СЈО преземени од ОЈО

Знали он ова го кажа, не се ова шпекулации на Мактел или рекла казала муабети, он ова го ИЗУСТИ ОД УСТАТА, призна дека негова задача мисла водилка со која заспива и се буди се случаите на СЈО кои он треба како знае и умее да го поништи за да го спаси Грујо и неговата банда!!!

КАКОВ БЕДНИК, КАКОВ ЛУЗЕР, КАКОВ ЛЕШПЕР ОД ПОЛИТИЧАР! НИТИ ЕУ НИТИ НАТО НИТИ ИДНИНА, НАРОД, ЗЕМЈА, ИМЕ И ПРЕЗИМЕ, НИШТО ОД ТОА!!!

СУРТУК ЕПСКИ КОЛОСАЛЕН МЕГАЛОМАНСКИ!!! НАЈГОЛЕМА ПОЛИТИЧКА ПРЕВАРА И РАЗОЧАРУВАЊЕ Е ОВОЈ НОВ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ КОЈ ТРЕБАШЕ ДА ГО РЕФОРМИРА ВМРО ПОСЛЕ 12 ГОДИНИ РЕЖИМ!!!

Нормално, Мисковски е едно расипано гнасно човече па овие 3 најважни работи проба да ги закопа со уште 20 забелешки колку да не штрчат и притоа беше толку дрзок да го нарече пресот ОБИД НА ЗАЕВ ЗА АМНЕСТИЈА НА КРИМИНАЛ, за да го сврти вниманието од својот очигледен обид да се амнестира криминалот на режимот на ВМРО ДПМНЕ, расипан расипани гад!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет