БОРИ СЕ ЗАЕВ, НЕ ПОТКЛЕКНУВАЈ НА УЦЕНАТА, ИЗЛЕЗИ НА ПРЕС, ПОВИКАЈ ГО НАРОДОТ НА СВОЈА СТРАНА ПРОТИВ СИТЕЛ, КАНАЛ 5, ТЕЛМА, АЛФА И АЛСАТ М!!!

Објавено на 22.01.2020 во 19:57:31 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Таман пред избори, најголемите телевизии мислат дека е време нешто да уќарат на сметка на буџетот, народните пари па фатиле да ја бојкотираат владата со цел да им даде пари?!?!

КЛАСИЧЕН РЕКЕТ!!! СО НАРОДНИ ПАРИ!!!

Друже Заев, те молам некој да си потклекнал. Да излезеш на прес и да го повикаш народот да те подржи да спасиме милиони евра да не отидат во џебовите на Ѕинго и Стојменов и останатите МЕДИСКИ АЖДЕРИ!

Тв 24 не е дел од бојкотот, тука се порталите, социјалните мрежи, пак ќе победи вистината како што победи во времето на Груевизмот!

Жал ми е само што Телма и Алсат М се брукаат и го губат образот вака срамно откако со децении успеваа да зачуваат реноме и кредибилитет и медиска чест.

Бори се премиере, бори се за нас, за принципите, за идеалите, доста е со вакви КУРВИНСКИ РЕКЕТИ!!!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија