СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА ЗАКАЖА ИТЕН СОСТАНОК: Во кинескиот град ВУХАН се појави епидемија на САРС вирус од кој загинаа 6, заразени се 300 меѓу кои и 15 лекари, вирусот се шири кон Јапонија, Јужна Кореја...

Објавено на 21.01.2020 во 22:47:16 часот | Свет

 

 

loading...

 

Свет

Македонија