KOUZON WORK AND TRAVEL AMERICA 2020 ЛЕТНА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО АМЕРИКА СЛОБОДНИ МЕСТА ЗА САЕМОТ СО РАБОТОДАВЦИ ОД САД

Објавено на 17.01.2020 во 23:11:13 часот | Македонија

Традиционално, секоја година Коузон ги организира најголемите саеми за вработување на студенти во САД кои се дел од програмата Work and Travel.Оваа година имаме три саеми во текот на месец февруари. Првиот ќе се одржи на 3-ти во хотел Мериол во Скопје. 🕴 🏆

Овие настани се одличен начин за студентите да се вработат кај посакуваниот работодавeц и да потпишат работен договор. Ова е вашиот прв чекор кон заминувањето во САД.
Поради големиот интерес, Коузон обезбеди дополнителни места за сите оние кои сакаат да земаат учество на првиот саем.
Ве очекуваат прекрасни локации на плажите во Rehoboth beach и Texas, преку планинските предели на Alaska и живописните градчиња во најубавите национални паркови Yellowstone и Crater Lake. 🌲 🌞 🌊 

Одберете некој од следниве работодавци и резервирајте си го вашето место:

 Atlantic Liquors/Royal Farms-Rehoboth Beach, Delaware 🏝 🌊
 Stop and Shop-Massachusetts & Rhode Island
 Aramark Crater Lake-Crater Lake, Oregon  🐻
 Poolside Snack Shark- Truckee, California
 Splashdown Beach-Fishkill, New York 🎡 🎢
 Executive Keys Condominiums-Port Aransas, Texas 🐬
 The Dunes Restaurant-Nags Head, North Caroline
 Alpine Lodge-Red Lodge, Montana 🍀 🏞️
 Breeze Inn-Seward, Alaska
 Hometown Drive-In-Garden City, Utah
 Exit 5 Motel and Cottages-Saco, Maine 

Местата се ограничени, затоа побрзајте и резервирајте си на време.
Ве очекуваме во некоја од нашите канцеларии во Скопје, Штип или Прилеп за да ви помогне при изборот на посакуваната дестинација. Што и да изберете, ние ви гарантираме дека ќе го имате најубаво и највозбудливото лето до сега!
Информации на 078/454426 и [email protected]

 

 

loading...

 

Македонија

Свет