БОМБА НА МИЛЕНКО: ВМРО ДПМНЕ ја вработи жена му на Јанко Бурек откако овој со месеци клечеше на колена и молеше кај Мартин Протуѓер!

Објавено на 16.01.2020 во 22:41:13 часот | Македонија

- Нека крене два прста кој од овде на сликите си ја вработи жена му преку ВМРО ДПМНЕ откако со месеци молеше на колена кај Мартин Протуѓер.

Ова Миленко го напиша вечерва на фб и објави фотки на кои е Јанко Бурек. Пред падот на режимот, сопругата на Јанко, Лидија Илковска се вработи во Археолошки Музеј на Македонија како портпарол.

Нормално СДСМ нема намера да ја брка, тоа е квалитет на ВМРО за кои Јанко Бурек одработува цел живот и конечно го наградија за тоа.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет