ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Благајничката на Фудбалска Федерација 30 години крадела милиони евра со кои си изградила замок и си купила луксузен возен парк во Скопје!

Објавено на 16.01.2020 во 20:30:53 часот | Македонија

30 години работела како благајничка на ФФМ и украла милиони и милиони евра и никој не дознал дури до пред еден месец?!?!?!?!

ФФМ ја пријавиле во финансиска полиција и добила отказ?!

Притоа сите знаеле дека таа гради замок во Скопје, има луксузен возен парк и оди три пати на одмор во годината и тоа на места како Карибите, Бали, Малдиви?!?!

Носела скапа облека на пример чевли од 1000е и чанти од 10 000е и никој не се посомневал во жената?!?!

Линк до сторијата на А1он.мк

 

 

loading...

 

Македонија

Свет