Тачи: Чувствувам дека СДСМ сака да направи влада без ДУИ

Објавено на 16.01.2020 во 20:06:24 часот | Македонија

 
Лидерот на ДПА Мендух Тачи, вечерва е гостин на ТВ21 во дебатниот магазин „ClickPlus” на ТВ21 каде рече дека СДСМ се многу подобар партнер за ДПА во однос на албанските барања, отколку што е тоа ВМРО-ДПМНЕ, и би претпочитале коалиција со нив после изборите.
 
Тој во однос на владината коалиција, каде што и ДПА е дел, истакна дека чувствува дека СДСМ сака да направи влада без ДУИ.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет