(ВИДЕО) НИШТО ОД ОТПОРОТ: Министерката Мизрахи на владина седница употреби Северна Македонија

Објавено на 14.01.2020 во 23:47:51 часот | Македонија

ko

Техничката влада денеска ја одржа третата седница со којa претседаваше премиерот Оливер Спасовски. На седницата беа донесени повеќе одлуки, но камерата на „360 Степени“ успеа да регистрира и јавно изговарање на новото уставно име на државата од фунционер на ВМРО-ДПМНЕ.

Како што покажува видео-записот подолу, министерката за труд и социјална шолитика, Рашела Мизрахи, го употребува терминот Влада на Република Северна Македонија, читајќи од текст кој се наоѓа пред неа.

Повеќе на линкот: 360 степени

 

 

loading...

 

Македонија

Свет