(ВИДЕО) Во синоќешната паника во Иран во очекување на одговор од САД на ракетниот напад на Иран врз базите во Ирак, се урна украински авион во Техеран, нема преживеани од 176 патници и екипаж

Објавено на 08.01.2020 во 09:35:53 часот | Свет

 

 

loading...

 

Свет

Македонија