ТРАМП ГО ОТКАЖА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ИРАН, АМЕРИКАНСКИТЕ ВОЕНИ АВИОНИ ПОЛЕТАА ОД ЕМИРАТИТЕ НО НЕ ИЗВРШИЈА НАПАД

Објавено на 08.01.2020 во 01:03:38 часот | Свет

Ова е одговор на нападот на Иран врз воените бази на САД во Ирак:

 

 

loading...

 

Свет

Македонија