ВАСКО ЕФТОВ ОТКРИ ЗОШТО МИЦКОВСКИ ГО ПОСТАВИ НАЌЕ ЧУЛЕВ ЗА МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ!!!

Објавено на 05.01.2020 во 21:29:03 часот | Македонија

- Во земјава има три шпионски мрежи кои можат многу да помогнат на политички лидери да останат лидери на партија после пораз на избори. Мицковски знае дека ќе биде поразен на 12-ти април па му треба поддршка од шпионска мрежа да ја зачува партијата. Во земјава има три такви мрежи, едната е на Синиша Алексовски и Ѓорѓе Иванов, втората е на Верушевски и третата е на Сашо Мијалков. Мицковски практично стапи во сојуз со мрежата на Синиша Алексовски па затоа беа предложени двајца луѓе блиски на Иванов, прво полковникот Ковачки а после и екс шефот на АР, Наќе Чулев. Мицковски практично направи сојуз со Синиша и Иванов во обид да ја зачува лидерската фотеља по поразот кој го чека на 12-ти април!!! Мрежата пак на Алексовски за возврат ќе бара високи партиски позиции и евентуално добар дел од колачот кога евентуално Мицковски конечно ќе дојде на власт, ако некогаш дојде.

Васко Ефтов откри уште една тајна на Мицковски!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет