НУКЛЕАРНА БОМБА НА СДСМ: КОГА ЌЕ ГО ДОЗНАЕТЕ ТИМОТ НА РАШЕЛА МИЗРАХИ, СЕ ЌЕ ВИ СТАНЕ ЈАСНО КОЛКУ Е ВМРО ДПМНЕ РЕФОРМИРАНО ОД ЕРАТА НА ГРУЕВИЗМОТ!!!

Објавено на 04.01.2020 во 23:53:39 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Тимот на Мизрахи е олицетворение на погубните политики на режимот, граѓаните на 12 април ќе потврдат дека мерките на СДСМ во социјалната заштита се на прав пат

ВМРО-ДПМНЕ не може да излезе од режимската матрица во која е западната.

Потврда за тоа е тимот на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи е составен од веќе познати лица на јавноста од режимското владеење на ВМРО ДПМНЕ.

Маријанчо Тодоровски советник во град Скопје во времето на Коце Трајановски е еден од креаторите и учесник во унаказувањето на градот преку мега криминалниот проект Скопје 2014. 

Ѓоко Велески е уште еден остаток од груевизмот, соработник од времето на неспособното владеење на Диме Спасов.

Токму тоа беше времето во кое што освен немилосрдно се трошеа пари на луксуз и расипништво никој не водеше грижа за сиромашните, стечајците беа игонирани и турнати на маргините, а социјалната помош беше срамна и недоволна за ништо, пензионерите беа постојано манипулирани а усогласувањето на пензиите беше злоупотребувано за купување на гласови пред избори.

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Тимот на техничката министерка Мизрахи е дел од матрицата која ги погазуваше правата на жените, која наметна рестриктивен закон за абортус, матрица која не дозволуваше поголема родова еднаквост и поголема застапеност на жените.

Понудата на ВМРО-ДПМНЕ е веќе видена и прочитана. Тоа е понуда на масовно кршење на човековите и работничките права на манипулација со пензионерите, на злоупотреба на социјално ранливите и игнорирање на стечајците. 

Со таквата понуда ВМРО-ДПМНЕ може да очекува силен убедлив пораз на изборите на 12 април. Граѓаните нема да дозволат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да ги вратат во времето на манипулации и погазувања на правата. 

На 12 април граѓаните ќе потврдат дека мерките на СДСМ во социјалната заштита се на прав пат. 

Соопштение на СДСМ

 

 

loading...

 

Македонија

Свет