БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Техничката влада треба да помогне да се избавиме од груевистичкиот авторитарен режим

Објавено на 03.01.2020 во 19:02:23 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
 
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Техничкитр влади ги измисливме во ерата на режимот на Груевизмот, но сега тие се малце и одвишни но во ред е, нека веруваат сите дека изборите се регуларни и потешко ќе биде некој да не ги признае изборите. Нема потреба од драми и паника дека ќе има некакви потреси и блокади. Со бетонирање на фер избори техничката влада ќе ни помогне за конечно да се избавиме од Груевизмот, процес кој трае 3 години и треба да продолжи и понатаму!

Професорот Љубомир Фрчковски за порталот Фртонтлајн.

Линк до видео од интервјуто, овде.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет