БРАВО СДСМ ВАКВИ ВЕ САКАМЕ: Заев и Ангеловска им честитаа празници на граѓаните на тој начин што ги пуштија платите, пензиите и социјалната помош на 2-ри јануари, за народот да си ги помине божиќните празници со богата трпеза!

Објавено на 03.01.2020 во 09:38:24 часот | Македонија

Буџетарите, пензионерите и примателите на социјална помош се изненадија кога видоа дека на картичките им стасале парите од плати, пензии и социјални исплати на утрото на 2-ри август.

Велат обично поради празниците секогаш се чекало дури до 10-ти или 15-ти во месецот, но овој пат се пријатно изненадени од ажурноста на властите кои мислат на народот кој сега ќе може со богата трпеза да си ги дочека Божиќ и стара нова година.

БРАВО СДСМ! ВАКВИ ВЕ САКАМЕ!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет