ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ БЕЗ МИЛОСТ: Ти ли најде Влатче да збориш за алчност за власт и фотељи, па 20 години си пратеник човече!

Објавено на 27.12.2019 во 13:41:29 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
 
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Ти ли најде да збориш за алчност за власт и фотељи, па ти 20 години си пратеник бе човече и како со канџи се држиш за таа пратеничка фотеља сакаш да се пензионираш во парламент!

Дамјан Манчевски удри без милост кон Влатче Ѓорчев во жестока дебата на ТВ 24.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет