(ВИДЕО) Пуштен во употреба мостот кој од Ваташа води кон селата под Кожуф планина, инвестиција вредна 500 000 евра

Објавено на 26.12.2019 во 21:15:06 часот | Македонија

 

 

loading...

 

Македонија

Свет