БОМБА НА СПАСОВСКИ: АКО ВМРО ДПМНЕ ГИ ЗАКОЧИ ЗАКОНИТЕ ЗА ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИ И ПЕНЗИИ, НЕМА ДА ИМА ИЗБОРИ!

Објавено на 25.12.2019 во 08:11:30 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
 
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Не може опозицијата да ги кочи законите кои се за доброто на земјата, тоа е нефер спрема народот и државата и ние ќе одговориме со тоа што нема да дозволиме да се оди на избори без тие закони, како што се законите за покачување на плати и пензии на пример и многу други такви закони, над 100...

Оливер Спасовски во Утрински Брифинг на СТВ.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет