ВМРОВЦИТЕ ПЛАЧАТ - Николовски: Тимот на Борисов постапи крајно непрофесионално и тенденциозно

Објавено на 20.12.2019 во 23:55:22 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
 

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во вечерашното гостување во емисијата 360 степени жестоко го искритикува бугарскиот премиер Бојко Борисов за начинот на кој се поставил на средбата со делегацијата со ВМРО-ДПМНЕ.

-Тоа што тимот на Борисов се поставија крајно непрофесионално и тенденциозно, ја снимаа со телефон средбата. Снимаа позади мојот грб и кога еден член на нашиот тим примети, прекинаа снимањато. Тоа ќе оставам на граѓаните на Бугарија да одлучат за кого гласаат, рече Николовски.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет