ВЛАТЧЕ СМЕНИ ПРОФЕСИЈА, СТАНА КОМЕДИЈАНТ: Сите партии се борат за лични интереси, само ВМРО-ДПМНЕ се бори за државата!

Објавено на 17.12.2019 во 22:26:42 часот | Македонија

Пратеникот Влатко Ѓорчев во вечерашната дебата на ТВ 24 рече дека само ВМРО-ДПМНЕ била партија која се бори за државата.

-Зоран Заев се бори да си ја сочува политичката кариера, дека повеќе од јасно е дека власта ќе ја изгуби. ДУИ се бори за своите интереси и тоа е легитимно. ДОМ се бори за да има министер во Владата и ништо повеќе. А, ВМРО-ДПМНЕ со сите маани што ги има, се бори за оваа држава, смета Ѓорчев.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет