Нема повредени при синоќешната експлозија во фабриката „Киро Дандаро“ во Битола

Објавено на 17.12.2019 во 14:02:46 часот | Македонија

Експлозија проследена со пожар синоќа изби во 22 часот во печатницата „Киро Дандаро“ во Битола. Од противпожарните екипи во Битола за ТВ ТЕРА потврдија дека интервенирале со една екипа, а со подетални информации ќе информираат во текот на денешниот ден.

Од полиција велат дека во пожарот нема повредени и настрадани лица, само е причинета материјална штета, а во клиничката болница во Битола велат дека нема пријавено лица кои што кај нив се пожалиле на евентуални повреди.

Силната експлозија ги вознемирила жителите на Битола кои се наоѓале во близина на спортската сала „Боро Чурлевски“. Засега не е познато што експлодирало и дали тоа би предизвикало штети.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет