НЕКОЈ ТРЕБА ДА МИ ДАДЕ НАГРАДА: Прв ги открив маскираните вмровци Геро, Трендо, Бетмен и Ванковска!

Објавено на 16.12.2019 во 22:31:36 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кога ја биев битка со Геро, Бетмен, Трендо и Ванковска многумина од нашите се чудеа кој ми е проблемот?!

Уште не се толку јасно гледаше нивната ВМРОВШТИНА, туку беше така фино исткаена, требаше ептен да си опседнат со политика за тоа да го спознаеш...

Но еден по еден почнаа да ги фрлаат маските, прв Бетмен, последен Геро.

Најмаестрално тоа го направи Геро морам да признаам. 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Овие денови среќавам некови поранешни колумнисти, и сите ми подаваат рака и ми честитаат.

- Браво, ти прв го откри, ти победи во дуело!

А нашиот дуел со Геро траеше едно 5 години уназад, жесток дуел, во кој тој се обидуваше да ја убеди Бихачка дека он повеќе се секирал за СДСМ и Заев од мене, дека ја сум праел штета на СДСМ а он бил од корист.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ете го овие денови, главен страгтег е на мафијата и на ВМРО ДПМНЕ како да се вратат пак на власт.

Се измачив, ама вредеше. И каде е бе дечки наградата?!?!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија