Транскрипт од гостувањето на Зоран Буревесник во ТВ 24

Објавено на 12.12.2019 во 10:56:43 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


 * реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 * реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

  
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Водител: Здраво царе!

Зоран Буревесник: Здраво.

Водител: Ти си најголем новинар во мк еј човече!

Зоран Буревесник: Фала, фала, малку сум изненаден колку си наивен, ама ај нема везе, терај...

Водител: Иначе Минчо и Орце ти платиле по 50 000е?

Зоран Буревесник: Шо има везе тие пари се украдени, наши се.

Водител: Ааа, епа ок. Ај сега ќе ти дадам шанса да си заработиш уште 50 000е, ќе ти дадам простор на тв да изрекетираш уште некого, ок?

Зоран Буревесник: Абе ти стварно си наивен дечко? Фала ти.

* реклами  -----------------------------------------------------------------------------------------

    
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Водител: И кого ќе рекетираме сега?

Зоран Буревесник: Двајца, Заев и оној швалерот на Катица, екс директор на Мепсо. Од Заев очекувам едно 50 000е од овој шваљерот едно 500е за џепарац.

Водител: Епа добро, ајде почни.

Зоран Буревесник: Значи Заев и Грујо се исти курац. Дали знаеш дека баба му на Вучиќ јаде МАМАС ајвар, го купила од комшиката која пак има вујна во Старо Нагоричане каде Заеви имаат оранжерија за марихуана...

Водител: Чек чек чек, како како?

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Зоран Буревесник: Абе дечко ти само слушај, ја рекетирам овде, што има везе дали има логика или нема. Значи у влада има тројца срби, тие имаат тетки у Дизелдорф, дали знаеш дека тие тетки по цел ден слушаат песни од покојни Гоце Арнаудов кој по татко е од Муртино?! Па тоа нели е доказ дека Заеви се тешки криминалци?!

Водител: Јебемте човече...

Зоран Буревесник: Па ти што мислиш? Плус ја знам од сигурни извори дека Заев секое сабајле јаде бурек од Силбо, Силбо знаеш ли на кого е на Силана Бонева, она пак исто од Струмица ем шваљерка на Таљат од ДУИ, кој па му е другар на Муса Џафери, значи Заев и Џафери пак заедно хараат!

Водител: Боооо!!!

Зоран Буревесник: Е не ти што мислиш? Сакаш ли за Тоше да почнам да зборам?

Водител: Не не доста, добро е, ја ако сум наивен не сум луд.

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Зоран Буревесник: Добро, ако има време да изрекетирам уште некој жити се имам две фамилии една тука една у Србија, тој народ сака леб да јаде еј?

Водител: Не не, доволно беше не заебавај.

Зоран Буревесник: Ок, фала ти и за ова што ми даде шанса. Ја и онака нити имам портал нити работам у медиум, си седам дома у пиџами и рекетирам народ на фб, ама добро што ми помогнавте вака, цареви сте вие од ТВ 24.

Водител: Абе тука сме, да ти се најдеме, хумани сме.

Зоран Буревесник: Фала ти дечко, пак да ме викнеш, нешто мора да се јаде, рекетот мора да врви.

Водител: Ич гајле да немаш.

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија