ВМРО ДПМНЕ, вие не сте патриотска организација, вие сте АНТИ МАКЕДОНСКА АЛ КАЕДА!

Објавено на 12.12.2019 во 09:27:16 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* реклами  -----------------------------------------------------------------------------------------

    
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

90-та предлагавте војна со Србија затоа што без крв држава не се праело

91-ва не учествувавте во референдумот, се плашевте што ќе одлучел народот

93-та не учествувавте во договорот со Грција со што земјата стана членка на ООН и сите други светски организации преку кои добивме 1 милијарда евра донации за да станеме држава

97-ма штрајкувавте против албански јазик на педагошки со пароли за шиптари гасна комора со што ги влошивте меѓуетничките односи значително

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

99-та го откривте на ДПА сите шпиони на ДБК во албанските средини во земјава и во странство со што се отвори патот за војната во 2001-ва која беше изненадување за нашата ДБК

99-та го признавте Тајван, Кина се налути и го повлече УНПРОФОР на границата со Косово што беше исто така увод во војната во 2001-ва

2001-ва го бојкотиравте рамковниот договор и баравте војна до крај, до истребување

2005-та ја саботиравте територијалната поделба која беше дел од рамковниот договор кој донесе мир во земјава...

2008-ма донесовте срамна амнестија на хашките злостори

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019-та ги саботиравте договорите со Грција и Бугарија со кои влегуваме во НАТО и во ЕУ

Вие не сте патриотска организација, вие сте АНТИ МАКЕДОНСКА АЛ КАЕДА!

п.с Ќе заборавев дека според сите шпекулации вие стоите зад атентатот над Киро во 1995-та и за малце ќе направевте граѓанска војна на 27-ми април 2017-та!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија