СЕ ОДЕШЕ ПО ПЛАНОТ, АМА - КАРДИНАЛНАТА ГРЕШКА НА ОРЦЕ КАМЧЕВ ШТО ЌЕ ЈА ЧИНИ СКАПО МАФИЈАТА И НЕЈЗИНАТА БОЛУМЕНТА!

Објавено на 11.12.2019 во 16:09:04 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Се одеше прекрасно, АМА ПРЕКРАСНО!!!

Јавноста се залепи на приказната, куртони колку сакаш да одработат, од газди на телевизии до големи новинарски пера.

И до вчера ценети професори по кривично право.

И наивна јавност.

И расипана опозиција желна брзо да се врати на власт па макар помагала мафијаш и лопов од епски размери.

И секако, ги имаш несмасните смотани Боки и Катица, дуо на деценијата.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Рекет полека го рушеше рејтингот на СДСМ и Заев, ВМРО почнаа да делат министерски позиции и да купуваат одела за инаугурацијата... 

Швалерките почнаа да си нарачуваат бунди на Али ЕКСПРЕС!

Грујо почна да разгледува ефтини билети на Виз ЕР за Скопје!

НО, НО... Сепак се се сруши како кула од карти само поради една голема грешка на главниот мозок на операцијата - ОРЦЕ КАМЧЕВ ЗАБОРАВИ ДЕКА РЕЖИМОТ ПАДНА!!!

И дека веќе никој не му се плаши! И дека заврши времето кога никој не смееше не да го снима, туку да зуцне што се зборело на астал.

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

   

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Сега буквално секој го снима од чистачка, преку дежурната ебачица до портир до кувар до бизнис партнер до другарче криминално...

Одеднаш сите тие од верни другари и партнери криминални сега му се смртни непријатели во обид да си ја спасат својата кожа или нешто да излобираат кај новата власт.

Сите го снимаат и сите потоа трчаат со снимките на Бихачка да им се удвараат на Заеви, види види друже што кажа апашот...

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Е тоа е најголемата грешка на Орце Камчев која скапо ќе ја чини мафијата, читај ВМРО ДПМНЕ со се таа булумента мегаломанска куртонско - експертутска...

Прекрасно. Каков финиш на една историска година. Со хепи енд, што би рекле Американците!

Се дозна вистината дека еден мафијаш се заканувал на Заеви дека ќе им ги убие децата ако не го амнестираат, потоа наместил скандал за да ги уценува Заеви со скандалот, кога и тоа не му успеало се обиде да ги сруши од власт за да се спаси, но и тоа не му успеа. Сега е време да оди во затвор, каде што одамна припаѓа!

Епа среќна нова година народе, да сме живи и здрави још година сто!

п.с Дознавам дека вакви бомбички во бункерите околу Бихачка имало уште стотина. УШТЕ СТОТИНА?!?! На нив има видни јавни личности, судии, лидери на партии?!?! ПАПАПАПА!!!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија