Среќна нова година до новинарите на Сител, Алфа, Курир, Лидер, Плусинфо и Инфомакс

Објавено на 11.12.2019 во 13:50:07 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мора да е многу траорно денеска во редакциите на куртон медиумите.

Таман се израдуваа дека ќе дојдат пак златните времиња од Груевизмот кога пливаа како бубрези во лој, но денеска со снимките за Камчев тоа изгледа како далечен сон.

А таман се залетаа овие месеци со таа ебената афера РЕКЕТ, се радуваа дечките дека Заев е готов дека Мицко кај да е ќе дојде на власт и ќе биде за нив рај пак на земјата.

Ама ништо од тоа. Сакам да ги потсетам колегите дека сепак е нова година, нека мислат на други работи.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Елки, лампиони, светленца, пакетчиња за нова година, дедо мраз...

Кај да е ќе падне и снег па ќе биде исто така интересно со тоа снегулките што ќе се мандаат лево десно погледнати од прозор...

Ајде, повеќе среќа догодина, или годината потоа, не очајувајте, па ние чекавме 12 години, ајде и вие ќе си почекате сега, вие сте на ред да исчекувате.

И не ви е лесно, нас многу ни беше лесно, кај да се свртиш ВМРОНИТЕ правеа големи скандали и криминали, вие мора да трчате по Петрета зашто насадил само 7 дрва требало 70 и такви некои будалаштини.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ние го бркавме Диме Спасов затоа што пијан со швалерка со службена кола направил 4 судари во центарот на Скопје.

Јбг, златни времиња беа тоа, додека вие тогаш шмукавте и пушевте, како и сега, на мафијата секако.

Сега имате и нови дечки, бандата од Плусинфо, тие се пак посебна трагична приказна.

Ајде, СРЕЌНА НОВА НА СИТЕ! Главата горе, јебига!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија