Талески ќе одговара до крај, ако веќе не се бави со политика, порача Заев од Битола

Објавено на 07.12.2019 во 17:24:52 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Талески ќе одговара до крај, ако веќе не се бави со политика, порача Заев од Битола
 
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Секој во оваа земја што направил криминал ќе си одговара, порача премиерот  Заев на денешната трибина во Битола. Тој како што рече ги повикува институциите истрагата да оди до крај , без оглед  за кој се однесува, а во истовреме ќе се врши проветрување и во судството и во обвинителството, зошто мора да се среди правната држава.
 
-Мора да ги средиме институциите во државата, да ставиме ред и во судството и во обвинителството, тоа е рак рака. Го слушам Мицковски овие денови вели –сите што биле амнестирани не требало да се бават со политика. Ами одговорноста бе брат, каде е ? Ќе заборавиме, нема да одговараат? Не, не, ќе одговараат сите до еден. Најважно е да одговраат , секој кој се огрешил пред законот ќе одговара за да не му падне на памет  во иднана да прави вакви криминални дејствија  кои се случуваа 11 и пол години во нашата  држава.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Еве го и вашиот Талески што беше градоначалник  и Гордана Јанкуловска и Сашо Мијалков, Груевски не се бават веќе со политика. Не , ќе одговаат до крај. Одговорност мора да има во оваа држава, а после ќе се договараме кој треба да учествува во политика , а кој не. Тој што се огрешил по закон и да сака нема да се бави со политика, затоа што народот ќе му даде компир, нула гласови, порача Заев од Битола.   

 

 

loading...

 

Македонија

Свет