БОМБА НА ОРЦЕ КАМЧЕВ: Кога го известив премиерот за рекетирањето, тој беше запрепастен, не му се веруваше што слуша

Објавено на 06.12.2019 во 13:51:14 часот | Македонија

 
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Бизнисменот Орце Камчев денеска во своето сведочење за случајот „Рекет“ појасни дека прв пат за случајот пријавил кај тогашниот директор на УБК, Горан Николовски -Џони, а потоа за се го известил и премиерот Зоран Заев.

-Пријавив кај премиерот, беше запрепастен од тоа што го виде, немаше зборови. Ми рече да му оставам два дена, зошто не може да поверува што видел. Потоа ми се јави и ми рече се што имам да однесам во обвинителството, кај обвинителката Вилма Русковска, рече Камчев, во дел од своето сведочење.

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Тој ја спомена и министерката Радмила Шекеринска, за која рече дека Боки 13 ја злоупотребил.

-Бојан Јовановски ми покажуваше и слики со потпретседателката на Владата, но јас знаев дека жената нема врска. Нејзиниот сопруг ми е добар пријател, па жал ми е што излезе таа снимка во јавноста, рече Камчев.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет