МИТКО ЈАНЧЕВ ДЕНЕСКА ОСТВАРИ СРЕДБИ СО 90 КАВАДАРЧАНИ, ЗА УТРЕ ИМА ЗАКАЖАНО УШТЕ ТОЛКУ СРЕДБИ

Објавено на 28.11.2019 во 22:19:34 часот | Македонија

 
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Градоначалникот Јанчев ги продолжува средбите со кавадарчани.

Приемните денови во локалната самоуправа продолжуваат и оваа недела.

Денес,Градоначалникот Јанчев заедно со службите од локалната самоуправа, службите на ЈП Комуналец и Мој општинар, остварија средба со околу 90 граѓани.

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Некои од проблемите се решаваа веднаш , за некои се разговараше за наоѓање заедничко решение а некои ќе бидат ставени во програмата за 2020 година.

Приемниот ден ќе продолжи и утре со закажани уште околу 90 граѓани - информираат од кабинетот на Јанчев.

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет