Почина Жарко Луковски, екс директор на Телеком и кумашин на Сашо Мијалков

Објавено на 28.11.2019 во 19:18:36 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Попладнево почина бизнисменот и поранешниот главен извршен директор во „Т-мобиле“ Жарко Луковски.

Последните години во јавноста беше познат како еден од вмешаните во контроверзната оф-шор фирма Ексико.

Името на Луковски се споменуваше и во скандалот “Рекет” како еден од бизнисмените на кои им бил изнуден рекет за да им биде запрена истрага за контроверзни бизниси,
но тој како што беше објавено наводно го демантирал таквото тврдење.

Инаку тој му беше кумашин на Сашо Мијалков.

Неофицијално причина за смртта е мозочен удар, иако тој подолго време се лекувал од тешка болест.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет