БОМБА НА ЗАЕВ: Дивеењето на навивачите на Шкупи, „Шверцери“ нема да помине неказнето, штетата е околу 4000 евра!

Објавено на 28.11.2019 во 16:27:44 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Дивеењето на навивачите на Шкупи, „Шверцери“ нема да помине неказнето, порача премиерот Зоран Заев.

Тој информираш дека навивачите направиле вкупна штета од вкупно 3965 евра за недоличното однесување во МНТ и уништување на дел од инвентарот во овој објект.

Премиерот додаде дека штетата ќе биде надоместена, а верува дека има и поединечни одговорности во тој случај.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет