ТРЕТИОТ НАПАЃАЧ НА УБИЕНИОТ НАВИВАЧ НА КОМИРИ, САЗДО, ЈЕТОН ЉУЖА УАПСЕН ВО ХАМБУРГ

Објавено на 25.11.2019 во 13:13:41 часот | Македонија

 
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Foto
 
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Третообвинетиот напаѓач на Никола Саздовски - Саздо  вчера е приведен во германскиот град Хамбург, дознава ТВ24 од извори од истрагата. За приведувањето биле известени и органите на прогонот во земјава.

Јавното обвинителство потерницата за Лужа ја објави по реакциите на јавноста дури 20 дена откако почина Никола Саздовски, а двајцата првообвинети беа притворени. Им се судеше само на Бесир Беља и Скендер Демири, кои добија по 19 години затвор за свирепо убиство.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет