СДСМ ГО НАЧЕКА МИЦКОТА КЛЕКНАТ ПА УДРИ УДРИ: 5 факти за дебаклот на Мицкоски на Самитот на ЕП

Објавено на 22.11.2019 во 12:09:59 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Најмалку 5 факти од Самитот на ЕПП во Загреб го потврдуваат дебаклот на лажниот патриотизам и лицемерието на Христијан Мицкоски:
 
1) Додека дома Мицксоки вели дека не го признава уставното име на државата,нема проблем неговата ВМРО-ДПМНЕ во Европската народна партија да биде претставничка од Република Северна Македонија 
 
2) Во Резолуција од загрепскиот самит на ЕПП, се констатира дека ЕУ со неносењето одлука за почеток на преговорите, направила историска, геостратешка грешка - што е уште еден врел шамар за Мицкоски. 
 
3) Мицкоски го прифати Договорот со соседна Бугарија на средба со премиерот Борисов „без дилеми“.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
4). Сининим за лажна вест и лажен патриот е самиот Христијан Мицкоски, чиракот на Никола Груевски од Будимпешта.
 
5) За дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај себе.
 
Тоа не го покрива ниту едно бледо соопштение ниту една празна прес конференција од скапоцениот дворец.
 
Мицкоски да излезе и да каже кого лажеше, домашната јавност дека Договорот со Бугарија е капитулантски или бугарскиот премиер Борисов на кого му порача дека го поддржува Договорот? 

Скопје, 22 ноември 2019

 

 

loading...

 

Македонија

Свет