(ВИДЕО) ПАРТАЛИ ЛЕТАА, 2,5 СААТИ ШОУ НА ЗАЕВ НА МТВ ПРОТИВ 7 НОВИНАРИ, ОВА Е НАЈСИЛНОТО ОРУЖЈЕ НА ЗАЕВ ВО НЕГОВИОТ ПОЛИТИЧКИ АРСЕНАЛ!

Објавено на 20.11.2019 во 21:15:55 часот | Македонија

Линк до видеото од 2,5 часовната дебата на која Заев уште еднаш покажа колку е силен во вакви тв дебати, овде.

Секој политичар има силни адути, на Бранко му беа страшните говори на митинзи, на Љубчо адут му беше десничарската вмровска христијанска идеологија и физички изглед налик на Исус, на Грујо адут му беше ДБК и МВР, на Заев очигледно адут му се интервјуата и тв дебатите и соочувања каде секогаш знае да излезе победник!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет