НА СУДИИТЕ ИМ ПРЕКИПЕ ОД МАЈМУНАРИИТЕ НА ГРУЕВЦИ: Осман Шабани нареди Протуѓер да се спроведе во суд зашто задоцни на рочиште

Објавено на 20.11.2019 во 12:23:43 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Судијата Осман Шабани кој го води случајот „Титаник“ издаде наредба за наредното рочиште обвинетиот Мартин Протуѓер да се спроведе затоа што денеска доцнеше на рочиштето закажано во 10 часот во Кривичниот суд, пренесе Плусинфо.

Протуѓер се појави во судот со задоцнување од околу половина час, но Шабани го одложи рочиштето затоа што ќе нема време да се сослушаат сведоците бидејќи Миле Јанакиески, кој исто така е обвинет, во 12 часот треба да оди во Врховниот суд на јавна седница за домашниот притвор кој го доби во истрагата за Шпанските скали.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет