Голот на Радовиќ за триумфот на Еурофарм е прогласен за најубав во 8. коло од ЛШ

Објавено на 20.11.2019 во 11:58:07 часот | Спорт

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Победничкиот погодок на Мирко Радовиќ постигнат со звукот на сирената за триумфот на Еурофарм против шведскиот Савехоф во 8. коло од ракометната Лига на шампионите  е избран за најубав погодок на колото.
Радовиќ погоди за конечни 32-31 и ја обезбеди втората победа во групата Ц за Еурофарм во дебтитантската сезона од елитното ракометно натпреварување. По осум одиграни кола, битолскиот тим има шест порази и две победи и е на претпоседното место на табелата во групата Ц.

Видеото можето да го видите тука:

https://www.ehftv.com/us/video/top-5-goals-round-8/1802218

 

 

loading...

 

Спорт

Македонија