БОМБА НА МИЦКОВСКИ: КАКОВ БРЕ ЦРН ВЕТИНГ НА СУДИИ ПА ЏАБЕ ЛИ ТОЛКУ ГОДИНИ МЕСТЕВМЕ СВАРОВСКИ БИТАНГИ НА СТОТИЦИ СУДСКИ И ОБВИНИТЕЛНИ ПОЗИЦИИ?!„ (насловот е парафраза на кажаното од Мицковски))

Објавено на 19.11.2019 во 17:34:37 часот | Македонија

- Ние сме против ВЕТИНГ на судии, тоа нема да му помогне на судството, нас ни фали ветинг на политичари кои нема да се мешаат во работата на судството а не ветинг на судии.

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ сосема очекувано застана против идејата за ветинг на судии, па џабе ли 10 години бутаа судии и обвинители според тефтерчето на Горде Јанкуловска.

Како инаку ќе се спасуваат Груевци од затвор со вештачко застарување на сите процеси...

 

 

loading...

 

Македонија

Свет