БОМБА: МИЛЕНКО ЌЕ БИДЕ КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК НА ЛИСТА НА ЈАНКО БАЧЕВ!

Објавено на 17.11.2019 во 23:50:16 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Миленко веќе неколку месеци заговара јавно дека ќе се кандидира за пратеник. Притоа тој негира дека ќе биде на независна листа ниту пак дека ќе биде кандидиран од ВМРО ДПМНЕ.

АКо се види неговата блискост во последно време со Јанко Бачев чии колумни почна редовно да ги објавува, големи се шансите дека тој ќе биде носител на листа на партијата на Јанко Бачев, НДМ или по ново Единствена Македонија.

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Поради договорот од Преспа, Бачев и Миленко се многу популарни во македонската радикална десница, па големи се шансите да откинат едно 10 000 гласови од ВМРО ДПМНЕ и да влезат во собрание.

Ако успее Миленко да влезе во собрание, тоа ќе биде невидено шоу, човекот е де факто македонски Шешељ со брада, стомакот им е ист а и мозокот!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет