(ВИДЕО) СРАМОТА: Поранешниот новинар на А1 и екс пратеник во собранието ширеше лажни вести на Канал 5 дека во Дрисла се пали илегален отпад увезен од Италија и дека власта тоа не го демантирала, што не е точно!

Објавено на 12.11.2019 во 22:58:16 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Поранешниот новинар и пратеник, Сафет Бишевац ширеше лажни вести на Канал 5 телевизија дека во земјава се гори опасен отпад увезен од Италија и дека владата не ја демантирала таа вест.

Демантот на владата поточно на министерството за животна средина од 3-ти ноември на следниов линк.

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Инаку Сафет Бишевац не се симнува од телевизија овие денови и фрла и дрва и камења по СДСМ само затоа што не го ставија пак на пратеничка листа или што не го УХЛЕБИЈА па остана на улица и затоа е лут како пиперка...

 

 

loading...

 

Македонија

Свет