БРЕЕЈ, ЗАЕВ НЕ СЕ ЗАФРКАВА: Буџетот за следната година ќе изнесува 4 и пол милијарди евра?

Објавено на 10.11.2019 во 22:45:44 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Буџетот за следната 2020 година ќе тежи 4,46 милијарди евра, ако се има во предвид предлогот разгледуван на владината седница во вторникот, објави Телма.

Сепак, се уште е неизвесно дали буџетот ќе остане проектиран на оваа сума или ќе претрпи измени.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Она што е сигурно, како што изјави министерката за финансии Нина Ангеловска, буџетскиот дефицит ќе изнесува 2,3 отсто од БДП.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет