БОМБА НА ЗАЕВ: НАД 90.000 ГРАЃАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ ПЛУС 1.000 ЕВРА ГОДИШНО НА СВОИТЕ СМЕТКИ

Објавено на 07.11.2019 во 22:36:34 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Заев: Над 90.000 граѓани ќе добијат плус 1.000 евра годишно на своите сметки
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ги инвестираме парите назад кај граѓаните – за да има подобар живот во Северна Македонија! После две и пол години од нашата Влада:

Нема веќе радиодифузна такса, сметките за струја се помали и има евтина тарифа на струјата, враќаме 1 милион евра преку МојДДВ, ги укинавме квотите на лековите.

Дополнително, повеќе од 15 милиони евра се сите мерки коишто се инвестираат во делот на екологијата за оваа есен. Зборуваме и за покачување на сите плати во државава.

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Само со покачувањето на минималната плата над 90.000 граѓани ќе добијат плус 1.000 евра годишно на своите сметки. Се грижиме да има добра живејачка во нашата држава.

 Напиша премиерот Заев на својата страница.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет