СДСМ КОНЕЧНО ЈА КРЕВА РАЧНАТА ЗА ГРАДЕЖНИШТВОТО И ТОА СО ЕПСКИ РАЗМЕРИ: Над 100 згради за 20 000 жители ќе никнат во Расадник, Кисела Вода!

Објавено на 05.11.2019 во 20:54:30 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Повеќе за ова на А1он.мк. Навистина конечно СДСМ реши да го помогне градежништвото во Скопје откако 3 години го закопа живо три метра под земја со сите мораториуми во центар и Карпош...

Ова ќе ја крене економијата за 500 милиона евра најмалку затоа што овие 100 згради ќе чинат по 5 милиони евра најмалку секоја, да не збориме за тоа што внатре ќе треба да се наполнат со мебел, бела техника и санитарија.

Навистина конечно македонската економија ќе тргне нагоре, браво за СДСМ!

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

loading...

 

Македонија

Свет